KURUMSAL

Tramertaş hakkında

Biz Kimiz?

2002 yılında Sivas ilinde kurulan Tramertaş, kendisine ait 3 traverten 2 mermer ocaklarında ürettiği traverten ve mermer bloklarını, Sivas Organize Sanayi bölgesinde 15.000 m2 açık alan, 5.000 m2 kapalı alan üzerinde kurulu fabrikasında, dünya traverten pazarı kalitesinde işleyerek müşterilerine sunmaktadır. Fabrikasında yaklaşık 100 personeli ile kurulduğu günden bu yana 24 saat üretim yapmaktadır. 

Doğal taş ocaklarımız fabrikamıza 20 km. mesafededir. Ocaklarımızda mevsim şartlarından dolayı yılın 7 - 8 ayı 24 saat çalışılarak hammadde ihtiyacımız karşılanmaktadır. Büyük kısmı mevsimsel olarak yaklaşık 20 kişi de ocaklarımızda istihdam edilmektedir.

Travertende SCABOS adını kendine özgü nitelikleri ile markalaştıran TRAMERTAŞ, yine yüksek rezervli ocaklarından elde edeceği nitelikli doğal taşları da aynı anlayışla markalaştırma hedefi taşımaktadır.
Tecrübesini, genç kadrosunun dinamizmi ile doğal taş sektörüne yansıtan TRAMERTAŞ, bugün 5 kıtada 20 den fazla ülkeye ihracat yapan bir aile şirketidir.

Dünyada Doğal taş Zenginliği tescil edilen Türkiye’de, TRAMERTAŞ pazara sunduğu SCABOS traverteni ve diğer doğal taşları ile bu zenginliğe yeni bir ürün katmış olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.